CHRISTO & JEANNE-CLAUDE JAVACHEF, bok, "Wrapped reichtag", sign och numr 3458/5000, Taschen, 1996.
Denna konstbok är utgiven i ett begränsat om 5000 exemplar, numrerade och signerade av Christo och fotografen Wolfgang Volz. Bunden i silverfärgad tyg, inrymt i en låda. Denna kopia har även den sällsynta tryckta kartongen. Monterat i boken är ett urval av tyget Christo använde för projektet. Boken är designad av konstnären och dokumenterar hela projektet. Allt från tankar 1961 till förpackningens utformning 1995. 27,5x29,5.