4 djupa (diameter ca 19 cm) samt 3 flata (diameter ca 19 cm). Samtliga med dekor av Fitzhugh-mönster i underglasyrblå.
Samtliga med lagningar, sprickor, smärre nagg. Tillverkningsdefekter, varav en med större.