Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Korut
397216

CIGARETTETUI, guld 18K, rysk stil, bär märkning Vacheron et Constantin, Genève. 1900-tal. Vikt ca 212 gram.

Rektangulärt med stråldekor, infattad blå safir. 9,5 x 6,5. Locket med invändig gravyr: Alfred G.L. Nobel.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Nobel.

Lähtöhinta
65 000 SEK