Släkttavla, dagboksliknande dokument samt daggerotypi på Sophia Lovisa Ramsay samt pamflett över hennes första mans mans begravning. Ca 21x16 cm.
Slitage, repor.
Ärvt i nedåtstigande led inom släkten.
Ramsay flydde från Finland efter 1808-09 års krig.