TORE JOHNSON, silvergelatinfotografi.
I passepartout/mapp. Märkt Tore Johnson och stämplad TioFoto á tergo. Bildytans storlek ca 26,5 x 20,5 cm.
Smärre slitage, smärre nagg. Något gulnad. Fäst med tre tejpbitar. Delvis examinerad ur ram.
Ivar Lo-Johansson, "Okänt Paris", 1954, s. 37.