TALLRIKAR, 1 par, porslin, Royal Copenhagen, 1900-talets första hälft.
"Clupea Harengus" samt "Leuciscus Erythrophthalmus", bägge märkta nr 1212/3002. Dekor av fiskar. Diameter 25 cm.
Obetydliga repor.