BOK MED AKVARELL, "Axel Fridell, ett konstnärsliv" av Karl Asplund, numr 36/40, Malmö 1937.
Halvband med klotrygg. Akvarellen signerad.
Slitage, ojämnt blekt bokband, ej genomgången.