BOK, 2 vol, "Namnkunniga svenska herrars och fruers skåde-penningar..." I_III, utg C.R. Berch, Stockholm 1777-81.
Samtida halvfranska skinnband.
Slitage, smärre skador på bokbanden. Ej genomgångna.
Alkuperä - Provenienssi
Vapenexlibris: Carl Prinzensköld.