Fanerat. Spröjsade glasdörrar med gotiska valv. Underdel med dörrpar. Bredd 115, Djup 45, Höjd 210 cm. Nyckel finns.
Listbitar saknas. Stöt och kantskador. Repor och nötmärken. Blekt.