Kaffe/tekanna (höjd ca 21 cm), sockerskål med lock(höjd ca 12 cm), gräddkanna (11 cm), sockerströare (längd ca 11 cm), sked av mindre modell (12 cm) samt en uppsatsskål i miniatyr (höjd ca 3,5 cm).
Slitage, repor. Anlupet.