SKÅL PÅ FOT, silver, empire, Anders Petter Lundqvist, Stockholm 1828. Vikt 1 100 g.

Oval form med genombruten dekor av gripar, ymnighetshorn, palmetter m m. Längd 29 cm, bredd 22,5 cm, höjd 33 cm.

Bruksslitage. Smärre repor.

Lähtöhinta
12 000 SEK