HENRY B GOODWIN, 3 st fotografier + bok, daterade 1919/23/30.
Porträtt. Bildstorlek 22 x 16 respektive 26 x 19. Bok "Kamerabilden - en orientering för envar med ett hundratal praktiska vinklar", Stockholm, 1929.
Ej examinerade ur ram. Repor. Boken ej genomgången.