Betsad björk, två karmstolar samt fyra stolar med peltaformad ryggbricka och randig klädsel. Bord med pelarben på fyra tassfötter, låda i sargen. Total längd 123, bredd 70, höjd 76 cm.
Bruksslitage, fläckar, repor, stötmärken, renoverade.