ORIENTALISK KERAMIK, 8 delar, 1700-/1800-tal.

Polykrom dekor med figurscener och bladverk. 3 teskålar, 2 miniatyrkoppar, lockskål, vas samt skål. Vasens höjd 8 cm.

Smärre repor. En teskål med litet nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK