KAVIARSKÅL PÅ FOT, pläter, Christofle, Paris, sent 1800-tal.

Rundad helslipad skål av glas med mynning och två uppsvängda dekorerade handtag av pläter, kvadratisk fot på fyra svängda fötter. Välvt lock med floral knopp. H 24.

Slitage, obetydliga slagmärken.

Lähtöhinta
1 500 SEK