TAKLAMPA, möjligen Tilgmans keramik, 1950-/60-tal.

Stomme av teak. Tre kupor i vitt glas med fäste i keramik med polykrom dekor förställande blommor. Höjd 26 cm (exklusive sladd).

Ej funktionstestad. Plastdelar vid sladdens fäste saknas. Bruksslitage. Stomme med flertalet mindre hål.

Lähtöhinta
1 500 SEK