Fanerat i bla betsad furu- samt björkfanér. Tvådelad. Överdel med inläggningar i melander liknade bård. Bredd 80, djup 34, höjd 193 cm.
Slitage. Skavmärken. Hål för el. Kant- och fanerskador. Märken, målningsmärken/rester.