GARNITYR, 4 delar, silver, Johanson & Pira, Karlskrona, 1886. Total vikt ca 114 g.
Collier, silver, ärtlänk, integrerade hängen, filigran med glas i rött och grönt. Längd ca 52 cm. Armband, längd ca 18 cm. Brosch, längd ca 4,5 cm. Knapp, diameter 2,5 cm.
Skador, lagningar. Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?