MARC CHAGALL, etsning, sign. o numr. 11/(100).
"Le coq et la perle", ur: "Les fables de la Fontaine".
Etsning, 1927-30 (utgiven av Teriade, Paris 1952), signerad med blyerts 11. 30,2 x 22,9 cm, bladstorlek 42 x 33,5 cm (Montval).
Något gulnat blad.
Sorlier 103.