GOLVLAMPA, art déco, mässing samt trä. 1920-tal.
Stomme i mässing samt trä. Höjd ca 147 cm(med ställning för skärm ca 168 cm)
Ställvis hårt slitage, repor och stötmärken. Något ostadig Ej funktionstestad.