SOCKERSKÅL och SÅSSKÅL, silver, bland annat CG Hallberg, 1920. Total vikt ca 383g.

Hamrade. Sockerskål med två hänklar, rund fot. lock emd godronnering, träknopp. Såsskål med handtag delvis i trä. Höjd 6,5-16cm.

Bruksslitage. Repor. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK