Ankargång, emaljturtavla med floral dekor, liten sekundvisare, digitala fönster för timme och minuter. Diameter 52mm.
Urtavla med nagg i kanter och sprickor bla runt mittfönstret. Slitage. Ej funktionstestad. Frontboett glappt fäst.