BORDSLAMPOR, ett par, glas, Hannelore Dreutler, Studio Åhus, Atelje Lyktan, 1981/82.
Lavendelblå, handdrivet och blåst glas av Arthur Zirnsack. Från serien Studio Crystal. Signerade "Studio Åhus Sweden" 1981 resp 1982. Etikettmärkta, originaletiketter medföljer. Höjd 32cm.
Repor i botten. Ej funktionstestade.
Muut tiedot
Formgiven 1978.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?