Teak. Överdel med hyllor och lådor samt en spegel att fälla ut. Utdragbar skrivskiva. Undertill 3 lådor. Skjutdörrar i glas på mittpartiet. Längd 95, djup 47, höjd 137.
Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador. Fläckar.