Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Korut
389862

RINGAR, 2 st samt HÄNGE med KEDJA, silver, 1900-talets andra hälft. Total vikt 40 g.

Ring, sterlingsilver med bergkristall, Erik Granith & Co, Finland, 1973, storlek 16/50. Ring, silver med bergkristall, otydliga stämplar, reglerbar storlek. Hänge med kedja, sterlingsilver med bergkristall, importstämplad, diameter 4 cm samt längd 44 cm.

Bruksslitage. En ring med hårdare slitage och bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK