Fat märkt "RÖRSTRAND SWEDEN CHS/AL DEK 2 SH" samt "104-13", vas märkt "RÖRSTRAND SWEDEN CHS/AL DEK 19 S" samt "104/4". Fat längd 61, vas höjd 14 cm.
Bruksslitage samt smärre nagg.