GALLERIMATTA, semiantik Nordvästpersisk. Ca 344 x 148 cm.

Gul botten med två stora mörkblå medaljonger med polykromt heratimönster. Bred röd huvudbård med palmett-, blom- och bladranka.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fälld och fläckig, smärre malskador, ställvis något stel. Långsidorna med smärre trampveck, skador och lagningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?