Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:
Korut
387195

DOSA med MINIATYRMÅLERI och HÄNGE, rokokostil.

Dosa i porslin med dekor i emalj och guld. På locket och sidorna kartuscher med miniatyrmåleri av lantlig idyll. Invändigt klädd i siden. Längd 12 cm, bredd 9, höjd 4 cm. Hänge på kedja i silver medföljer. Minatyrmåleri av kurtis infattad i ram dekorerad med pärlor och färgat glas. Höjd 6,5 cm.

Slitage. Krackelyrer. Färgbortfall. Stenar saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK