Herrklocka. Manuell, nedskruvad krona med rolex logo, cremefärgad matterad urtavla, index med guldtrianglar, plexiglas, diam 34mm. Svart läderband med krokoprägling, ej original.
Slitage. skadad urtavla samt fluorescens på visarna. Repor och slitage på boett, guld med skada på ett av hornen. Ej funktionstestad. Senare rolexkrona, skruvar ej ned fullständigt.