BORD, England, omkring sekelskiftet 1900.

Fanerat med mahogny. Låda i sarg. Rund form. uppfällbara slag. Svarvade ben, avslutande hjultrissor. Diameter utfällt 121, höjd 73cm.

Bruksslitage. Maskstungen. Repor. Fanérskador. Spricka i lådbotten, möjligen senare.

Lähtöhinta
2 500 SEK