7 skedar i olika modeller och storlekar samt en tårtspade av mindre modell, längd ca 10,5-27 cm. En sked kommer från Ryssland, och 7 delar från Finland. Sked från Ryssland är tillverkad under 1879, och delarna från Finland är tillverkade under 1900-talet.
Slitage och repor. Graverade siffror och bokstäver.