Björk. Runt med 4 iläggsskivor, varav två har tillkommit senare. Diam 100. höjd 74. Iläggsskivor Längd 100x4, bredd 45x2, 50x1, 24,5x1.
Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar.