2 matskedar, 10 bordsknivar, 10 bordsgafflar och 17 bordsskedar. Tesked modell "Sten Sture", tesked samt 7 moccaskedar modell "Sachisk", MEMA, Lidköping.
Smärre slitage. Anlöpningar. Repor. Knivar med stålblad inkluderas ej i vikt.