Samtliga quartz och plast. Swatch Chrono, Colossal, SCB109, kronograf, svart boett, flerfärgad urtavla, guldfärgade knappar och krona, diameter 36 mm, svart präglat band, i originaletui samt med certifikat, 1992. Swatch, Originals, helt svart, 1983, diam 33mm. Swatch, Scuba 200, Black Wave, SDB102, diam 38mm i originaletui samt med certifikat, 1992. Swatch, Irony, Blue Road, YGS706, dag/datum, stål, diam 37mm, 1996, senare läderband.
Slitage. Repor. Ett glas med spricka. Ej funktionstestade. Ett band senare.