Silverurtavla med datum, romerska siffror, sekunder angivna med arabiska siffror. Diameter ca50mm. Urtavla signerad Weldon, verk signerat W. Weldon. London. 7124.
Boett och ytterboett två olika okända mästare, båda stämplade London, 1764/65.
Slitage och bucklor på boett. Skadat urverk. Nyckel saknas.