Tvådelat. Uppsvängt krön. Snedställda hörn. Dörr med spröjsat glas. Bakomliggande hyllor. Underdel med skåplucka. Kinesiserande måleri. Längd 94, bredd 30, höjd 203.
Slitage. Märken och repor. Upptagna hål för el.