Vitmålat fodral. Målad urtavla med arabiskasiffror. Två lod och pendel. Höjd 203. Nyckel finns.
Slitage. Märken och repor. Färgslitage. Torrsprickor. Ej funktionstestad.
Dr. Nils Stormby.