TALLRIKAR, 12 st. Flintgods Gustavsberg. "Fredmans epistlar". Tecknad dekor av Yngve Berg för Bellmanssällskapet.

"Fredmans epistlar".
Tecknad dekor av Yngve Berg för Bellmanssällskapet. Diam ca 25.

Proveniens: Konstnären Roland Svensson.

Obet repor.

Lähtöhinta
800 SEK