Modellen formgiven av Jacob Ängman 1921. 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 15 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar m långt blad, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 kaffeskedar samt 12 mockaskedar.
Bruksslitage. Repor. Samtliga med monogramgravyr.