Bordsur, brevställ, figurin föreställande tre barn samt en tvålkopp. Höjd ca 10-28 cm.
Klocka ej funktionstestad. Slitage, repor, krackelyr. en spricka på brevställ(mellan pojkens mage och brevhållare) Nyckel saknas.