Armlänk med mästarstämpel C.W.B, årstämpel samt importstämpel. Manuell klocka, vit urtavla med timmar minuter och sekunder märkt "SWISS". Urets höjd 2 cm samt armlänkens längd ca 15,5 cm.
Bruksslitage samt repor. Ej funktionstestad.