Balusterformad. 4 små hänklar. Blomsterdekor. Höjd 30. Balusterformad med en hänkel.1800/1900-tal. Höjd 26
Slitage. Glasyrdefekt. Glasyrnagg. Krackelerad. Tillverkningsdefekt. Fotnagg.