Rikt dekorerad fot i tenn, med fyra tassfötter, skål uppburen av korintiskt kapitäl. Delar i mässing. Tulpanformad kupa. Höjd 56cm.
Bruksslitage. Anlöpningar. Ej funktionstestad. Nagg. Lagning.