CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Fanerad med alm. Nedfällbar klaff med skrivinredning. En låda över och 3 under klaff. Sidopilastrar. Längd 126. Djup 55. Höjd 127 cm. Tudelad. Nyckel finns.

Beslag saknas. Torrsprickor. Smärre fanerskador. Lös sidolist medföljer.

Lähtöhinta
3 000 SEK