Driven dekor. Ytterfoder i oval form på tassar. Längd 22,5, bredd 17,5, höjd 16. Bordslampa, rund form. Höjd 33 inkl. lampsockel.
Slitage. Anlupet. Bristningar. Äldre lagningar. Ej funktionstestad.