SABEL, ca 1870, för officer vid Infantriet.

Fäste av förgylld mässing. Dekor av Tre Kronor. Märkt Svalling, Mölntorp. Stålbalja. Total längd 103 cm.

Smärre slitage på fäste.

Lähtöhinta
1 500 SEK