Två fönsterdörrar, en låda nedtill, invändigt med 5 rum, varje rum med ett fönster på sidan.
Inredningca 65 delar, består bl.a. av
stolar höjd 8,5 cm
bord höjd 7 cm
piano höjd 10,5 cm
soffa längd 11,5 cm
gungstol höjd 9,5 cm
tallrikar diameter 3 cm
sängar längd 11 cm
Delar av två trasiga dockor medföljer.
Skåpets mått: Bredd 72 Djup 37 Höjd ca 85 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Inredning med slitage, delvis kraftiga skador, lösa delar. Inredning delvis senare samt ej fullständigt genomgånget.