Muut
376866

VAS, glas, troligen Reijmyre, omkring 1900-talets mitt.

Rött glas med hänklar. Höjd ca 31 cm.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift tillhört konstnären Hilding Lindqvist.

Lähtöhinta
1 500 SEK