Underrede i massiv ek. Teakfanerad skuff. Lådhandtag i massiv teak. Detaljer i mässing. Längd 97 cm, djup 33 cm, höjd 55 cm. Vikt 13 kg.
Bruksslitage, mindre fanérskador.