KAFFESERVISDELAR, 34 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.
11 koppar med fat, 3 askfat, sockerskål med lock, ett par ljusstakar, 12 assietter, 2 större assietter, 2 mjölkkannor, skål. Halvblonda delar förutom skål, helblond. Kaffefat medföljer.
Bruksslitage. En mjölkkanna med nagg vid mynning. Blandat första och andra sortering. Smärre tillverkningsdefekter.